Seznam udeležencev Zbora odposlancev slovenskega naroda v Kočevju
Seznam udeležencev Zbora odposlancev slovenskega naroda v Kočevju.
Gostje[uredi | uredi kodo]
- dr. Vladimir Bakarić
- Ivo Čanić-Opančić
- Vladimir Dedijer
- Milovan Đilas
- dr. Pavle Gregorić
- Andrija Hebrang
- Božidar Magovac
- dr. Ivan Ribar
- Vlada Zečević
- Sreten Žujović
Izvršni odbor Osvobodilne fronte slovenskega naroda[uredi | uredi kodo]
- dr. Marijan Brecelj
- Tone Fajfar
- Edvard Kardelj
- Boris Kidrič
- Edvard Kocbek
- Franc Leskošek (ni bil prisoten)
- Franc Lubej
- Zoran Polič
- Josip Rus
- Josip Vidmar
Vrhovni plenum Osvobodilne fronte slovenskega naroda[uredi | uredi kodo]
- Jaka Avšič
- dr. Darko Černej
- Josip Jeras
- Dušan Sernec
- France Svetek
- dr. Makso Šnuderl
- dr. Lado Vavpetič
Predstavniki organizacij in vojske[uredi | uredi kodo]
- Marjana Draksler (SPŽZ)
- Stane Kavčič (SKOJ in ZSM)
- Ivan Maček (CK KPS)
- Zdenka Kidrič (CK VOS)
- Boris Kraigher (Glavni štab NOV in POS)
- Vito Kraigher (Glavni štab NOV in POS ter CK VOS)
- Luša Mastnak (Šola Centralnega komiteja Komunistične partije Slovenije)
- dr. Metod Mikuž (Glavni štab NOV in POS)
- Angela Ocepek (SPŽZ)
- Bogdan Osolnik (Upravna komisija)
- Mara Rupena (SPŽZ)
- Lidija Šentjurc (CK KPS)
- Mitja Vošnjak (ZSM)
- dr. Žiga Vodušek (sodni odsek Glavnega štaba NOV in POS)
Agitacijsko-propagandni odsek IOOF[uredi | uredi kodo]
- dr. Jože Bevk
- dr. Dragotin Cvetko
- Stane Česnik
- Bogomir Gerlanc
- Božidar Jakac
- Dore Klemenčič - Maj
- Mile Klopčič
- Stane Krašovec
- dr. Cene Logar
- Milan Megušar
- France Mihelič
- Zvonimir Sintič
- Bogdana Stritar - Šturm
- dr. France Škerl
- Drago Vidmar
- Boris Ziherl
Delegacija Ljubljane[uredi | uredi kodo]
- France Kimovec
- Leopold Krese
- Vladimir Krivic
- Andrina Levstik
- Ivan Levstik
- Jože Možina (Zalog)
- Zima Vrščaj
Delegacija Gorenjske[uredi | uredi kodo]
Delegacija Primorske[uredi | uredi kodo]
- Vincenc Babič
- Nazarij Bordon
- Marija Frank
- Anton Gerk
- Jože Grahor
- Anton Ivančič
- Franc Kastelic
- Atilijo Kavrečič
- Lilijana Kojar
- Anton Logar
- Jože Mahne
- Jakob Male
- Jože Miklavčič
- Anton Mikoletič
- Franc Pirih
- Josip Prosen
- Avguštin Starc
- Henrik Strnad
- Franc Škerlj
- Ivan Štemberger
- Marija Tul
- Stanko Ulčnik
- Franc Urbančič
- Jože Uršič
- Milan Zidar
Delegacija Štajerske[uredi | uredi kodo]
Okrožje Bela Krajina[uredi | uredi kodo]
Rajon Dragatuš[uredi | uredi kodo]
- Tončka Adam
- Matija Fink
- Rozalija Ilenič
- Miha Ivanič
- Martin Jesih
- Janez Kump
- Marica Kump
- Martin Panjan
- Ana Pintarič
- Neža Tomc
- Matija Vidoš
- Ana Vrtin
- Štefan Žagar
- Janez Žunič
Rajon Črnomelj - mesto[uredi | uredi kodo]
Rajon Črnomelj - okolica[uredi | uredi kodo]
- Tone Andrejčič
- Janez Banovec
- Štefka Brenc
- Anton Dvojmoč
- Ivan Gusič
- Žan Nemanič
- Janez Petrič
- Matija Petrič
- Janez Simonič
- Franc Špehar
- Mica Smrekar
Rajon Gradac[uredi | uredi kodo]
- Anton Butala
- Alojz Črnič
- Bara Črnič
- Ivan Grabrijan
- Niko Jakovčič
- Janez Jankovič
- Jože Jerman
- Angela Kincelj
- Matija Kralj
- Nikolaj Kralj
- Matija Križan
- Neža Križan
- Anton Miketič
- Jože Mišica
- Jože Muc
- Matija Novak
- Bara Papič, por. Tomc
- Jurij Požek
- Peter Požek
- Franc Renko
- Jože Sladič
- Neža Stubljer
- Janez Šetina
- Janez Tomc
- Jožed Trdič
- Alojzija Žugelj
- Jože Jankovič
- Anton Kočevar
- Janez Žunič
Rajon Semič[uredi | uredi kodo]
- Marko Bizjak
- Neža Bizjak
- Leopold Bukovec
- Franc Cesar
- Franc Cvar
- Jožef Golobič
- Janez Kampič
- Štefan Kapš
- Angela Kincelj
- Anica Kočevar
- Anton Kosec
- Martin Malerič
- Milka Mihelčič
- Jožef Miklavčič
- Matija Pečaver
- Jakob Plut
- Jože Plut
- Vinko Plut
- Janez Simonič
- Anton Semiša
- Anton Staniša
- Anton Stublar
- Ivana Šimec
- Angela Tuhtar
- Anton Ogulin
- Zalka Petrič
Rajon Suhor[uredi | uredi kodo]
- Ignac Dravinc
- Leopold Jelenič
- Franc Jenič
- Marija Klemenčič
- Anton Kramarič
- Anton Matkovič
- Franc Petrovič
- Janko Popovič
- Katarina Stepan
- Jože Stojnič
- Anton Težak
Rajon Vinica[uredi | uredi kodo]
- Ivo Brajdič
- Ivan Cvar
- Jure Flajnik
- Miha Flajnik
- Ivan Frankovič
- Matija Frankovič
- Janko Grdun
- Peter Horvat
- Rade Kordič
- Ivan Lakner
- Alfonz Lovšin
- Peter Miketič
- Nikola Milič
- Mate Moravec
- Jure Muhič
- Mile Stipanovič
- Franc Šebalj
- Janez Vitkovič
Rajon Metlika - mesto[uredi | uredi kodo]
Rajon Metlika - vzhod[uredi | uredi kodo]
- Janez Govednik
- Jože Kočevar
- Anton Mazi
- Anton Pavlovič
- Ivan Petric
- Jože Plesec
- Franc Slobodnik
- Jože Vukšinič
- Anton Kočevar
Rajon Stari trg ob Kolpi[uredi | uredi kodo]
Okrožje Novo mesto[uredi | uredi kodo]
Podokrožje Gorjanci[uredi | uredi kodo]
Rajon Brusnice[uredi | uredi kodo]
Rajon Kostanjevica[uredi | uredi kodo]
Rajon Sveti Križ pri Kostanjevici[uredi | uredi kodo]
Rajon Orehovica[uredi | uredi kodo]
Rajon Šentjernej[uredi | uredi kodo]
- Franc Čretnik
- Jože Franko
- Amalija Kavčič
- Janez Kovačič
- Alojz Luzar
- Jože Penca
- Vencelj Perko
- Rudolf Pirkovič
- Anton Radkovič
- Josip Turk
- Jože Zamljen
Rajon Šmihel - Stopiče[uredi | uredi kodo]
- Franc Brulc
- Franc Gredenc
- Jožef Jenič
- Jože Klobčar
- Jože Kralj
- Franc Kren
- Mihael Podbevšek
- Anton Strajnar
- Malka Zupančič
Podokrožje Šmarjeta - Škocjan[uredi | uredi kodo]
Rajon Bela Cerkev[uredi | uredi kodo]
Rajon Škocjan[uredi | uredi kodo]
- Martin Andrejčič
- Karel Durjava
- Neža Eržen
- Janez Ferkolj
- Franc Iljaš
- Anton Lindič
- Anton Maholič
- Tončka Majcen
- Antonija Rešetar
- Jože Gorenc
Rajon Št. Peter[uredi | uredi kodo]
Rajon Šmarjeta[uredi | uredi kodo]
- Mihael Avsec
- Jože Grahut
- Alojz Jerele
- Ignacij Kolenc
- Miha Mesojednik
- Franc Pirnar
- Franc Rodič
- Marija Šušteršič
- Ladislav Žnidaršič
Podokrožje Dolenjske Toplice[uredi | uredi kodo]
Rajon Birčna vas[uredi | uredi kodo]
Rajon Dolenjske Toplice[uredi | uredi kodo]
- Jože Bradač
- Alojz Foršek
- Franc kren
- Alojz Kulovec
- Anton Kum
- Ivan Rom
- Jože Rotar
- Ivan Šobar
- Miha Štrumbelj
- Ernest Šali
- Angel Venturini
Rajon Vavta vas[uredi | uredi kodo]
- Franc Aš
- Jože Hrovat
- Anton Jakše
- Alojz Kastelic
- Friderik Lavrin
- Franc Mausar
- Tone Pirnar
- Jernej Plantar
Podokrožje Mirna Peč[uredi | uredi kodo]
Rajon Ajdovec[uredi | uredi kodo]
Rajon Dobrnič[uredi | uredi kodo]
Rajon Dvor[uredi | uredi kodo]
Rajon Mirna Peč[uredi | uredi kodo]
Rajon Prečna[uredi | uredi kodo]
Rajon Žužemberk[uredi | uredi kodo]
Podokrožje Trebnje[uredi | uredi kodo]
Rajon Trebnje[uredi | uredi kodo]
- Franc Černe
- Ivan Dim
- Pavel Gabrijel
- Emanuel Grmovšek
- Edo Hofbek
- Franc Kozlevčar
- Vekoslav Perpar
- Karel Ostanek
- Franc Ratajc
- Jože Uhan
- Josip Zupančič
Rajon Mirna[uredi | uredi kodo]
- Jože Golob
- Mirko Gregorič
- Janko Kolenc
- Franc Kramar
- Alojz Kunstek
- Alojz Rebernik
- Franc Rebernik
- Janez Smrke
- Izidor Starc
Rajon Sv. Križ[uredi | uredi kodo]
Rajon Velika Loka[uredi | uredi kodo]
- Rudolf Cugelj
- Franc Gorc
- Alojz Kotar
- Franc Kotar
- Janko Kotar
- Franc Ostanek
- Anton Mavrič
- Franc Novak
- Leopold Sotlar
- Miha Smrke
- Anton Šabac
- Ludvik Strajnar
Podokrožje Mokronog[uredi | uredi kodo]
Rajon Mokronog[uredi | uredi kodo]
Rajon Šentrupert[uredi | uredi kodo]
Rajon Trebelno[uredi | uredi kodo]
Rajon Tržišče[uredi | uredi kodo]
Rajon Novo mesto[uredi | uredi kodo]
- Mica Ferlič
- Jože Hribar
- Boris Lenarčič
- Danijel Lepin
- Franc Mirtič
- Silverij Pakiž
- Desa Picek
- Ernest Rusjan
- Lado Šetinc
- dr. Ivan Vasič
Okrožje Cerknica[uredi | uredi kodo]
Rajon Bloška planota[uredi | uredi kodo]
Rajon Loška dolina[uredi | uredi kodo]
- Stanko Bavec
- Anton Krašovec
- Janez Mihelčič
- Lojze Mlakar
- Franc Pos
- Franc Strle
- Jože Ule
- Ivanka Zigmund
Rajon Sv. Vid - Begunje[uredi | uredi kodo]
Rajon Grahovo[uredi | uredi kodo]
Rajon Cerknica[uredi | uredi kodo]
Okrožje Kočevje[uredi | uredi kodo]
Rajon Kočevje[uredi | uredi kodo]
- Pavla Bradač
- Janez Goršič
- dr. Tone Hočevar
- Polde Knapič
- Stane Knaus
- Henrik Kužnik
- Alojzij Novak
- Jože Pečjak
- Kristina Škrjanc
- Živko Tomišič
Rajon Rudnik[uredi | uredi kodo]
Rajon Kočevska Reka[uredi | uredi kodo]
Rajon Koprivnik[uredi | uredi kodo]
Rajon Mozelj[uredi | uredi kodo]
Rajon Stari Log[uredi | uredi kodo]
Rajon Banjaloka[uredi | uredi kodo]
Okrožje Velike Lašče[uredi | uredi kodo]
Rajon Velike Lašče[uredi | uredi kodo]
Rajon Rob[uredi | uredi kodo]
Rajon Turjak[uredi | uredi kodo]
Rajon Barje[uredi | uredi kodo]
Okrožje Ribnica[uredi | uredi kodo]
Rajon Dobrepolje[uredi | uredi kodo]
Rajon Dolenja vas[uredi | uredi kodo]
Rajon Draga[uredi | uredi kodo]
Rajon Loški Potok[uredi | uredi kodo]
Rajon Ribnica[uredi | uredi kodo]
- Ančka Alič
- Jože Ančik
- dr. Franja Bojc
- Franc Gregorič
- Vinko Knol
- Anton Majnik
- Matija Maležič
- Ivan Mihelič
- Franc Popit
- Jože Pucelj
- Marija Šilc
- Marija Jordan
Rajon Sodražica[uredi | uredi kodo]
- Vence Drobnič
- Ivan Fajdiga
- Rožca Fajdiga
- Marija Ivančič
- Jože Modic
- Jože Perušek
- Alojzij Prijatelj
- Stane Vesel
Rajon Struge[uredi | uredi kodo]
Okrožje Stična[uredi | uredi kodo]
Rajon Stična[uredi | uredi kodo]
- Jože Grabljevec
- Anton Kavšek
- Ignac Kavšek
- Milan Končina
- Slavko Kovačič
- Jože Lampret
- Josip Rus
- Alojz Šerek
Rajon Višnja Gora[uredi | uredi kodo]
- Janez Kahne
- Ivo Krevs
- Franc Mehle
- Martin Potokar
- Edo Turnher
- Alojz Zupanc
- Alojz Klemenčič
- Karol Lokar
- Karel Okoren
- Alojz Omahen
- Janez Puš
- Franc Repovž
- Janez Slak
- Anton Strajnar
- Miha Vozelj
- Franc Zadelj
- Karel Anžlovar
- Franc Škifca
- Metod Krna
Rajon Št. Vid pri Stični[uredi | uredi kodo]
- Avguštin Adamlje
- Franc Bregar
- Anton Grandovec
- Anton Hren
- Janez Jakoš
- Alojz Kastelic
- Anton Kastelic
- Jože Kotar
- Jože Koželj
- Karel Kovačič
- Janez Mišmaš
- Helena Namar
- Anton Piškur
- Stane Podržaj
- Janez Roštanj
- Ignacij Rus
- Ignacij Sadar
- Anton Zajc
Rajon Krka[uredi | uredi kodo]
- Anton Blatnik
- Ignac Bradač
- Franc Bregar
- Alojz Glavan
- Jože Godec
- Ludvik Godec
- Stane Koščak
- Jože Mestnik
Rajon Zagradec[uredi | uredi kodo]
Okrožje Grosuplje[uredi | uredi kodo]
Rajon Grosuplje[uredi | uredi kodo]
Rajon Račna[uredi | uredi kodo]
Rajon Šentjurje[uredi | uredi kodo]
Rajon Šmarje - Sap[uredi | uredi kodo]
Rajon Škofljica[uredi | uredi kodo]
Okrožje Vrhnika[uredi | uredi kodo]
NOV in POS[uredi | uredi kodo]
14. divizija NOVJ[uredi | uredi kodo]
1. slovenska narodnoosvobodilna udarna brigada »Tone Tomšič«[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon
2. slovenska narodnoosvobodilna udarna brigada »Ljubo Šercer«[uredi | uredi kodo]
- Ivan Tomc - Habe
- Ivan Kovač - Orač
- Stanislav Škraba
- Jože Rogelj - Jaka
- Jaka Rihar
- Alojz Filipič - Miha
- Milan Peterca - Milče
- Jože Lončar
- Jože Jakoš - Školski
13. slovenska narodnoosvobodilna brigada »Loška«[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon
Topniški divizion 14. divizije[uredi | uredi kodo]
15. divizija NOVJ[uredi | uredi kodo]
- Štab artilerije
- Avtobataljon
- Oklopna četa
4. slovenska narodnoosvobodilna udarna brigada »Matija Gubec«[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon
5. slovenska narodnoosvobodilna udarna brigada »Ivan Cankar«[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon
- IV. bataljon
- Topniška baterija
12. slovenska narodnoosvobodilna brigada »Štajerska«[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon
- IV. bataljon
- V. bataljon
- Prateča četa
14. slovenska narodnoosvobodilna brigada »Železničarska«[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon
18. divizija NOVJ[uredi | uredi kodo]
8. slovenska narodnoosvobodilna brigada »Fran Levstik«[uredi | uredi kodo]
- Anton Pelko - Vine
- Tone Grm
- Franc Šivec
- Ivan Baloh - Jaka
- Janez Malenšek
- Stanko Uhernik
- Franc Tavčar
9. slovenska narodnoosvobodilna brigada »Kočevska«[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon
- IV. bataljon
10. slovenska narodnoosvobodilna udarna brigada »Ljubljanska«[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon
Južna grupa odredov[uredi | uredi kodo]
Vzhodnodolenjski odred[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon
Kočevski odred[uredi | uredi kodo]
- I. bataljon
- II. bataljon
- III. bataljon